top
logo


Home
WYŻSZA SZKOŁA FINANSÓW I PRAWA DLA WETERANÓW PDF Drukuj Email
środa, 03 lipca 2013 12:00

W dniu 27 czerwca br. w siedzibie Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej w obecności Władz i pracowników Uczelni, przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej oraz przedstawiciela 18 bielskiego batalionu Powietrznodesantowego, doszło do spotkania ze studentami - uczestnikami misji pokojowych i stabilizacyjnych.

W czasie spotkania władze Uczelni przekazały informację, że od października 2013 roku wszyscy weterani zyskują 10% zniżki na studia w WSFiP w Bielsku-Białej.

Weteran- zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku to osoba, która brała udział na postawie skierowania, w ramach działaniach poza granicami państwa w ramach:

  • Misji pokojowej lub stabilizacyjnej, kontyngentu policyjnego, kontyngentu Straży Granicznej, zadań ochronnych Biura Ochrony Rządu lub zapewniania bezpieczeństwa państwa
  • Grupy ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej

Na okres na który została skierowana, jednak nie krócej niż nieprzerwanie przez okres 60 dni.

Decyzja Władz Uczelni doskonale wpisuję się  w rozpoczętą w 2013 roku  kampanię społeczną dla weteranów pod hasłem „szacunek i wsparcie”. Zadaniem kampanii jest pogłębienie szacunku do polskich barw narodowych i munduru. Tak aby Polski żołnierz, Funkcjonariusz czy Osoba Cywilna czuła dumę oraz miała szacunek i wsparcie od społeczeństwa z powodu służby dla Ojczyzny w misjach poza granicami kraju. Kampania pragnie uwrażliwić społeczeństwo na problemy weteranów i ich rodzin.

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom weteranów – żołnierzy i innych, którzy narażając własne życie służyli Ojczyźnie zagranicą, a teraz chcą podnieść lub uzupełnić swoje kwalifikacje dotyczące wykształcenia. Inicjatywa WSFiP w pełni harmonizuje z celami ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o weteranach działań poza granicami państwa. Podstawowym celem Ustawy jest uhonorowanie i wsparcie osób biorących udział w różnego rodzaju działaniach poza granicami Polski.

Należy podkreślić, iż jest to pierwsza taka inicjatywa Wyższej Uczelni w Polsce! Inicjatywa godna polecenia i żołnierskiego zarekomendowania!

WSFiP w Bielsku-Białej proponuje weteranom atrakcyjną formę studiów w ramach kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, a doceniając zasługi weteranów wojskowych w misjach stabilizacyjnych i pokojowych obniża dla nich czesne za studia o 10 %. W ten sposób uczelnia chce podkreślić wielki wkład i szacunek dla osiągnięć dzielnych Polaków, ale też sprawić, aby obecność na uczelni studentów weteranów obok pozostałych studentów polepszyła jakość kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Bowiem nie do przecenienia jest doświadczenie weteranów!

 

 

bottom