top
logo


Home
ŚWIĘTO FLAGI PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2013 12:20

W dniu 30 kwietnia 2013 roku na terenie koszar 18 bpd odbyło się rozprowadzenie batalionu z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowego Święta Konstytucji 3-go  Maja oraz z okazji Dnia Strażaka.

W rozkazie specjalnym mówiono o tym, że „obchodzony w dniu 2 maja Dzień Flagi RP przypomina nam trudne i dumne dzieje naszej Ojczyzny a biało-czerwone flagi zdobiące tego dnia nasze domy, place i ulice pozwalają nam poczuć dumę z dokonań naszych przodków.

Święto 3-go Maja stanowi o nierozłączności tradycji i współczesności narodowego oręża, pamięci o tych, którzy swym czynem świadczyli zawsze i wszędzie o woli Polski do samostanowienia oraz tych, którzy dzisiaj są filarami narodowej suwerenności. Trudno o narodowe tradycje i symbole, które byłyby bardziej wspólne wszystkim Polakom niż symbol i tradycje Konstytucji 3-go Maja.

Maj to także wyjątkowy miesiąc dla strażaków bowiem 4 maja przypada ich Międzynarodowe  Święto. Z tej okazji  podczas dzisiejszego spotkania został oddany im  hołd i złożone podziękowania za ich trud oraz ofiarność. Ten szczególny rodzaj służby, któremu towarzyszy poświęcenie i ustawiczne zagrożenie zdrowia i życia, zasługuje na słowa  najwyższego uznania…”.

Podczas uroczystości Dowódca JW wręczył wyróżniającym się żołnierzom nagrody za uzyskanie wysokich wyników w wykonywaniu zadań służbowych oraz  nagrody za zajęcie czołowych miejsc w zawodach sportowych. Nie zapomniano także o strażakach z Wojskowej Straży Pożarnej.
W trakcie uroczystości pożegnano 3 pracowników cywilnych straży oraz 1 żołnierza.

 

Za wzorowe wypełnianie najszczytniejszego obowiązku wobec Ojczyzny z okazji Dnia Flagi RP  3 żołnierzy otrzymało pamiątkowe flagi, które wcześniej powiewały na maszcie w jednostce,
z odpowiednim certyfikatem autentyczności poświadczonym podpisem dowódcy ppłk dypl. Mieczysława BIEŃKA.

 

bottom