top
logo


Home
XVII Puchar Polski Para-ski PDF Drukuj Email
piątek, 04 maja 2012 06:04

 

XVII Puchar Polski Para-ski 2012 Wielobój Zimowy rozegrano w dniach 7-10 marca. Zimowe zawody przyciągnęły do Bielska-Białej i Szczyrku 44 zawodników i zawodniczek (wystartowały trzy kobiety). Rywalizacja obejmowała cztery dyscypliny: skoki spadochronowe na celność lądowania, narciarski slalom gigant, pływanie i strzelanie. Klasyfikację prowadzono w kategoriach Open oraz POPS (po „czterdziestce”).


Pierwszą konkurencją, rozegraną 7 marca na basenie COS w Szczyrku, było pływanie. Najlepszymi pływakami okazali się Piotr Daniel z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego (Open) oraz Borys Skibiński z bielskiego oddziału ZPS (POPS). Następnego dnia zawodnicy przenieśli się na trasę zjazdową FIS. Narciarski slalom gigant przyniósł zwycięstwo Łukaszowi Żabnickiemu z zespołu DOMENA (Open) oraz Janowi Machowi z ZPS z Krakowa (POPS). 9 marca, na strzelnicy garnizonowej 18 batalionu powietrznodesantowego w Bielsku-Białej, rywalizowano w strzelaniu. Zwycięzcami tej konkurencji zostali Jarosław Turkowski z 18 batalionu (Open) i Lesław Sass z ZPS Bielsko-Biała. Tego dnia nie wykonywano skoków spadochronowych – nie pozwoliła na to wietrzna pogoda. Nieco lepiej było w sobotę, 10 marca, gdy zawodnikom udało się rozegrać jedną, wymaganą regulaminem kolejkę skoków. W spadochronowej celności lądowania triumfowali Marcin Krywult z 18 bpd (Open) i Jan Mach z ZPS Kraków (POPS).


Zwycięzcami Pucharu Polski Para-ski 2012 (dwubój: skoki i slalom gigant) zostali ostatecznie Piotr Gądek z 18 bpd (Open) oraz Jan Mach z krakowskiego ZPS (POPS). W klasyfikacji zimowego wieloboju pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli Sławomir Zoń z 18 bpd (Open) oraz Rafał Zgierski z batalionu logistycznego 6 BPD z Krakowa (POPS).


Zwycięską drużyną Pucharu Polski Para-ski 2012 Wieloboju Zimowego okazała się reprezentacja bielskiego 18 batalionu powietrznodesantowego. Na drugim miejscu uplasowała się DOMENA, na trzecim – batalion logistyczny krakowskiej brygady.

http://lotniczapolska.pl/


 

bielsko.info: Para-Ski 2012, czyli zmagania twardzieli

Para-Ski 2012 (airgorgol)
 

bottom