top
logo


Home
Witamy w 18 Batalionie Powietrznodesantowym
Marsz kwartalny 18bpd PDF Drukuj Email

24.04.2012r. - Beskidy Zachodnie, pasmo górskie Gorce, szczyt Turbacz (1310m) oraz Pilsko (1557m) to elementy z zadania jakie otrzymali żołnierze 18 bpd w ramach marszu kwartalnego. Pogodę na nadchodzący dzień zapowiadało poranne słońce, które oświetlało twarze żołnierzy dumnie i prężnie stojących na zbiórce przed wymarszem, jednak wypchane żołnierskie zasobniki oraz zabrane wyposażenie zapowiadały, że nie będzie to lekka wędrówka

(czytaj więcej)

 
XVII Puchar Polski Para-ski PDF Drukuj Email

 

XVII Puchar Polski Para-ski 2012 Wielobój Zimowy rozegrano w dniach 7-10 marca. Zimowe zawody przyciągnęły do Bielska-Białej i Szczyrku 44 zawodników i zawodniczek (wystartowały trzy kobiety). Rywalizacja obejmowała cztery dyscypliny: skoki spadochronowe na celność lądowania, narciarski slalom gigant, pływanie i strzelanie. Klasyfikację prowadzono w kategoriach Open oraz POPS (po „czterdziestce”).(czytaj więcej)

 
ZESPÓŁ OPIEKI NAD RODZINAMI ŻOŁNIERZY XI ZMIANY PKW AFGANISTAN PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!
Troska o Rodziny naszych żołnierzy, którzy pełnią służbę poza granicami kraju jest przedmiotem szczególnej uwagi ze strony Dowództwa  18 bielskiego batalionu powietrznodesantowego. W tym celu zostało powołane Centrum Pomocy Rodzinie żołnierzy

(czytaj więcej)

 
ROBILIŚMY PO PROSTU TO CO DO NAS NALEŻY PDF Drukuj Email

W dniu 08.02.2012r. Dowódca Wojsk Lądowych - generał broni Zbigniew Głowienka w uznaniu wysokich wyników w szkoleniu, dyscypliny oraz działalności służbowej za rok 2011 wyróżnił tytułem Przodującego Pododdziału 2 kompanię szturmową z 18 batalionu powietrznodesantowego.


(czytaj więcej)

 
Z PAMIĘTNIKA SPADOCHRONU PDF Drukuj Email

Diagnoza z metryki,  czyli czegoś w rodzaju spadochronowego dowodu osobistego: „dziura w czaszy między dwunastą i trzynastą oraz dwudziestą pierwszą i dwudziestą drugą linką”. „Oj, panie spadochronie, nie będzie łatwo”.

  

(czytaj więcej)

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »


bottom
top

Najnowsze artykuły

Najczęściej czytane


bottom